Додатки

[книга] Строки у публічних закупівлях

5
1770

Важливою складовою успішного проведення закупівель є дотримання строків, які визначені законодавством з публічних закупівель. Окрім цього, за недотримання зазначених строків замовники можуть нести адміністративну відповідальність, яка передбачена статтею 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Тому замовникам важливо дотримуватись строків, які визначені законодавством з публічних закупівель, а також правильно такі строки обчислювати. Тому пропонуємо до огляду онлайн-книгу, в якій ви зможете знайти відповіді на всі питання, які стосуються строків в публічних закупівлях. 

Всі строки в одному місці

Проводячи закупівлі уповноваженій особі нерідко досить важко враховувати безліч законодавчих вимог, а також пам’ятати про всі строки на кожному етапі закупівлі. Тому ми в одному місці зібрали всі строки, які передбачені закупівельним законодавством:

Строки при здійсненні закупівель згідно Особливостей

Правила обчислення строків

Правила обчислення строків визначено Цивільним кодексом України (далі – ЦКУ). Відповідно до статті 251 ЦКУ строком є певний період у часі, зі спливом якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення. В свою чергу, визначальним при дотриманні строків в публічних закупівлях є правильне обчислення строків. Правила обчислення строків, а також певні особливості при обчисленні строків, які стосуються публічних закупівель знайдете в наступних статтях:

Як рахувати строки в публічних закупівлях

Призупинення та продовження строків при оскарженні закупівель

Останній день строку при вчиненні дій в публічних закупівлях є вихідним: чи потрібно переносити його на наступний робочий день?

Продовження строків

Проводячи закупівлі товарів, робіт та послуг замовники повинні дотримуватися строків, які визначені для вчинення певних дій. Зокрема, законодавство з публічних закупівель визначає строки для розгляду тендерних пропозицій та укладення договору про закупівлю. Відповідно замовники повинні вчиняти зазначені дії у строки, які визначені для таких дій. Водночас законодавство з публічних закупівель у випадку не можливості дотриматися зазначених строків, дозволяє продовжувати строки для розгляду тендерних пропозицій та укладення договору про закупівлю. При цьому, що замовникам варто врахувати при такому продовженні читайте в наступній статті:

Продовження строків розгляду тендерної пропозиції та укладення договору про закупівлю: важливе для замовників

Також для полегшення роботи замовників ми розробили зразки протоколів для продовження строків для розгляду тендерних пропозицій та укладення договору про закупівлю:

Протоколи для продовження строку розгляду тендерної пропозиції

Протокол уповноваженої особи про продовження строку для укладання договору про закупівлю

Особливості певних строків, яких повинні дотримуватися замовники 

Здійснюючи закупівлі уповноважена особа окрім законодавства з публічних закупівель повинна також дотримуватися вимог іншого законодавства. Зокрема, однією з таких вимог є обов’язок зберігання документів, які створює замовник під час здійснення закупівель, про що детальніше дізнаєтесь в статті:  

Строки зберігання документів з публічних закупівель

При проведенні закупівель замовники досить часто отримують запити про надання інформації чи звернення від громадських організацій, правоохоронних чи контролюючих органів, фізичних чи юридичних осіб. При цьому, що варто врахувати замовникам, щоб не порушувати законодавства дізнаєтесь зі статті:

Строк розгляду запитів на інформацію та звернень замовником 

Порушення замовниками строків при здійсненні закупівель

Дотримання законодавства з публічних закупівель активно моніторить Державна аудиторська служба України (далі - ДАСУ), і зокрема дотримання замовниками строків при проведенні закупівель. В наступній статті пропонуємо до огляду практику моніторингу, яка стосувалась порушень замовниками строків в публічних закупівлях. Водночас, порушення стосувались закупівель, які проводились у відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі», однак більшість порушень, які наведені у статті актуальні і під час проведення закупівель у відповідності до Закону з урахуванням Особливостей: 

Порушення замовником строків при проведенні закупівель. Практика моніторингу

Строки притягнення до адміністративної відповідальності при здійсненні публічних закупівель

Відеоурок по строках

Для швидкого вивчення теми «Строки в публічних закупівлях» пропонуємо ознайомитися із навчанням: Строки в публічних закупівлях та особливості їх обчислення

пов'язані статті