Статті

Останній день строку при вчиненні дій в публічних закупівлях є вихідним: чи потрібно переносити його на наступний робочий день?

0
486

Запорукою ефективного проведення закупівель та участі у них є дотримання строків для певних дій, які повинні вчиняти замовники та учасники закупівель. В статті «Оновлені строки при здійсненні закупівель згідно Особливостей з 25.03.2023» ми розглядали строки, яких повинні дотримуватись замовники та учасники закупівель.

При цьому, важливим є правильне обчислення таких строків, вимоги до яких визначені в Цивільному кодексі України (далі – ЦКУ). Так, згідно зі статтею 251 ЦКУ строком є певний період у часі, зі спливом якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення.

Статтею 253 ЦКУ визначено, що перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

Стаття 254 ЦКУ визначає правила закінчення строку. Так, частиною 4 зазначеної статті визначено, що строк, що визначений тижнями, спливає у відповідний день останнього тижня строку.

Відповідно до частини 5 статті 254 ЦКУ якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день.

Водночас доволі важливим є правильне трактування зазначеної норми щодо обчислення останнього дня строку, який припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, оскільки при здійсненні публічних закупівель іноді кожен день є важливим, зокрема у випадку, коли певні строки становлять всього кілька днів.

пов'язані статті