TNDR. Статті з публічних закупівель на ТНДР
Спеціалізовані статті та новини на професійну тематику. Аналізуємо зміни в нормативно-правових актах, практику контролюючих органів та судів, відповідаємо на питання, системно досліджуємо норми та реальні процеси, з якими ви стикаєтесь в процесі роботи. Пропонуємо рекомендації та чіткі алгоритми дій
Чи можна здійснити закупівлю частини робіт з проєктної документації в рамках поточного фінансування
Особливістю договорів будівельного підряду є те, що укладати та виконувати такі договори сторони договору повинні у відповідності до загальних норм Цивільного та Господарського кодексів України, а також враховуючи приписи закупівельного…
Чи варто вимагати зразок товару від переможця процедури закупівлі
Під час здійснення закупівлі товару замовник хоче переконатися, що учасник, якого він визначить переможцем поставить товар, який відповідає вимогам замовника. Тому під час складення вимог до переможця встановлюють вимогу щодо…
Чи можна укласти «прямий» договір з пов’язаною особою
Кожен замовник знає, що під час проведення відкритих торгів у нього є підстави для відмови учаснику процедури закупівлі в участі у відкритих торгах. Однією з таких підстав є тендерна пропозиція подана…
Здійснення закупівлі замовником, який перебуває на території активних бойових дій: що врахувати замовникам після внесених змін
Під час здійснення публічних закупівель, замовники мають можливість в окремих випадках скористатися виключеннями, відображеними у пункті 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України…
Кваліфікаційний критерій «наявність працівників» — враховуємо специфіку предмета закупівлі
Кваліфікаційні критерії є ефективним інструментом у закупівлях, що дозволяє обрати надійних контрагентів, здатних належно виконати умови договору. Одним із важливих кваліфікаційних критеріїв, що його замовники можуть використовувати для відбору переможця…
Відхилення тендерних пропозицій за перевищення очікуваної вартості абзацу 4 підпункту 2 пункту 44 Особливостей
Під час розгляду тендерних пропозицій учасників уповноваженій особі необхідно проаналізувати тендерну пропозицію на великий перелік підстав для відхилення тендерної пропозиції учасника згідно пункту 44 Особливостей. Однією і з підстав для…
Уповноважений орган
Розгляд поняття «Уповноважений орган» доцільно розпочати з інформації, відображеної у пункті 36 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), згідно якого Уповноважений орган – центральний…
Втрати чинності Господарського Кодексу України: коротко про головне
Прийняття Закону України «Про особливості регулювання діяльності юридичних осіб окремих організаційно-правових форм у перехідний період та об’єднань юридичних осіб» № 4196-IX породжує цілий ряд правових питань, одним з яких є…
Розірвання договору про закупівлю: враховуємо актуальну судову практику
Укладення договору — завершальний етап здійснення закупівлі. Однак на практиці трапляються випадки, коли виконання договору стикається з перешкодами: порушення строків, неналежна якість товарів чи послуг, зміна потреб замовника тощо. У…
Здійснення закупівель згідно підпунктів 10, 15, 17, 18, 19, 20 пункту 13 Особливостей: розглядаємо окремі підстави для укладення договору згідно виключень
Норми Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів…
Розірвання договору ✂️
Цікаві тематики
Популярне серед колег