Статті

Строки зберігання документів з публічних закупівель

7
1121

Замовники, які здійснюють закупівлі у відповідності до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі - Закон) та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості), створюють документи, які безпосередньо визначенні Законом та Особливостями або документи, які є логічними та необхідними для прийняття того чи іншого рішення щодо закупівлі товару, роботи чи послуги.

Питання, яке турбує що не кожного замовника, це які строки зберігання документів, що створюються замовником під час проведення закупівель. Оскільки замовником таких документів готується чимало за різними видами закупівель, як за відкритим торгами так і за «допороговими» закупівлями та інші документи, тому у даному матеріалі розглянемо строки зберігання таких документів.

Нормативно – правове регулювання

Законодавцем визначено два основні нормативно – правові акти, які регулюють порядок організації, зберігання документів та встановлюють строки їх зберігання:

пов'язані статті