Про кваліфікаційні критерії в публічних закупівлях
Особливості дещо змінили підхід щодо встановлення кваліфікаційних критеріїв. Так, під час здійснення закупівлі товарів замовник на власний розсуд вирішує чи застосовувати до учасників процедури закупівлі кваліфікаційні критерії, визначені статтею 16 Закону України «Про публічні закупівлі». Одночасно з цим, для окремих товарів взагалі заборонено вимагати підтвердження кваліфікації. А от під час здійснення закупівлі послуг або робіт замовник повинен вимагати від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність принаймні одному такому критерію.
Тож в онлайн-книзі будемо “розкладати все по поличках”: умови та особливості застосування кожного критерію, якими документами підтверджується той чи інший кваліфікаційний критерій, як коректно встановити вимогу, щоб не мати проблем під час оцінки тендерних пропозицій, що не можна вимагати та чому. А також можна буде знайти підкріплення своєї позиції актуальною практикою контролюючих органів.
Наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій - саме той критерій, який може підтвердити не просто спроможність учасника виграти тендер, але й забезпечити ефективне виконання ним договору. При цьому, учаснику не обов'язково мати власні потужності, адже законодавство не обмежує суб'єктів господарювання, які планують участь у цій частині. Все про даний критерій у матеріалах:
Практика ДАСУ та АМКУ щодо кваліфікації в частині підтвердження МТБ
відео-урок Встановлення вимог щодо наявності в учасника процедури закупівлі обладнання, МТБ та технологій
Наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід - критерій, за допомогою якого замовник може пересвідчитись чи наявний в учасника саме людський ресурс для забезпечення ефективного виконання договору про закупівлю. Все про даний критерій у матеріалах:
Коли доцільно встановлювати вимогу щодо підтвердження досвіду виконання аналогічного договору
Дискримінаційні вимоги щодо підтвердження наявності працівників
Кваліфікація в частині підтвердження наявності працівників. Практика АМКУ, ДАСУ
Наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів) - найбільш поширений кваліфікаційний критерії, який замовники переважно встановлюють незалежно від предмету закупівлі. Дійсно, з одного боку замовник може впевнитися в надійності та доброчесності потенційного учасника, але може мати і багато клопоту ще з моменту оголошення закупівлі .Все про даний критерій у матеріалах:
Практика суду щодо визначення поняття «аналогічний договір»
Практика ДАСУ та АМКУ щодо кваліфікації в частині підтвердження аналогічних договорів
Підтвердження виконання аналогічного договору. Судова практика
Наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю - кваліфікаційний критерій, який можна застосовувати практично до будь-яких закупівель, за допомогою якого можна оцінити можливості учасника та його фінансовий стан. Насправді це унікальний критерій, який сам встановлює спосіб його підтвердження, зазначаючи, що фінансова спроможність підтверджується фінансовою звітністю. Все про даний критерій у матеріалах:
пов'язані статті
21 січ.
Замовником створено чернетку закупівлі та завантажено тендерну документацію: чи можна замінити файл з ТД16 січ.
Змінено функціонал в частині продовження строку розгляду тендерних пропозицій: дії замовника15 січ.
Що робити замовнику, якщо ним надано 24 год не на всі невідповідності09 січ.
Інструкція як перевірити чи відноситься товар до переліку локалізованих товарів07 січ.
Замовник не вірно визначив очікувану вартість закупівлі: чи можна відмінити відкриті торги