Встановлення вимог в тендерній документації згідно національних стандартів
Згідно з пунктом 29 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) у разі проведення відкритих торгів згідно з цими особливостями для закупівлі твердого палива, бензину, дизельного пального, природного газу, газу скрапленого для автомобільного транспорту, газу скрапленого для комунально-побутового споживання та промислових цілей, електричної енергії положення пунктів 1 і 2 частини 2 статті 16 Закону замовником не застосовуються.
З огляду на дану норму замовники встановлюючи вимоги до вище зазначених предметів закупівель повинні враховувати вимоги відповідних національних стандартів. Водночас встановлюючи такі вимоги потрібно розібратись із тим, що таке стандарти та якими стандартами замовникам потрібно керуватись при закупівлі товарів, які визначені в пункті 29 Особливостей. Тому пропонуємо ознайомитись із наступною статтею:
Що замовникам варто знати про національні стандарти?
Встановлюючи вимоги в тендерній документації до предметів закупівель, які визначені в пункті 29 Особливостей замовники визначають, які документи учасники можуть подавати в складі тендерної пропозиції для підтвердження технічних та якісних характеристик предмета закупівлі. При цьому, що замовникам варто врахувати при встановленні таких вимог дізнаєтесь із наступних статей:
Важливою умовою складення тендерної документації є правильне формулювання технічного завдання. Із прикладами вимог до технічних завдань та що слід врахувати при формулюванні технічного завдання знайомтесь в наступних статтях:
Враховуємо вимоги національних стандартів при закупівлі бензину
Вимоги національних стандартів при закупівлі дизельного палива
Що варто відносити до твердого палива?
При складанні тендерної документації важливо враховувати позиції Державної аудиторської служби України та органу оскарження щодо застосування пункту 29 Особливостей, з якими можна ознайомитися в наступних статтях:
Практика АМКУ щодо технічних вимог
Закупівля вугілля: що потрібно врахувати замовникам, щоб уникнути скарги до АМКУ
Встановлення вимог до предмета закупівлі згідно національних стандартів. Практика моніторингу
Також пропонуємо до розгляду навчання щодо встановлення вимог в тендерній документації згідно національних стандартів:
Встановлення вимог до предмета закупівлі згідно національних стандартів
пов'язані статті
03 жовт.
Субпідрядник/співвиконавець в «чорному списку» АМКУ: підстава для відхилення ТП01 жовт.
Відповідальність за незастосування вимог щодо підтвердження ступеня локалізації30 верес.
Відхилення тендерної пропозиції, якщо вимоги не винесені у відповідні додатки. Практика АМКУ та ДАСУ30 верес.
Яку одиницю виміру зазначати при закупівлі послуг30 верес.
[онлайн 30 жовтня] Як прийняти правильне закупівельне рішення в ситуаціях, де більшість допускає помилки