Статті

Враховуємо вимоги національних стандартів при закупівлі бензину

6
694

Відповідно до пункту 29 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України вид 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) у разі проведення відкритих торгів згідно з цими особливостями для закупівлі твердого палива, бензину, дизельного пального, природного газу, газу скрапленого для автомобільного транспорту, газу скрапленого для комунально-побутового споживання та промислових цілей, електричної енергії положення пунктів 1 і 2 частини 2 статті 16 Закону замовником не застосовуються.

Також даним пунктом передбачено, що у разі здійснення закупівель, визначених абзацом 1 цього пункту, замовники не можуть установлювати вимоги до предмета закупівлі, що не передбачені відповідним національним стандартом (за наявності національного стандарту для відповідного предмета закупівлі).

З огляду на дану норму замовники при закупівлі зазначених вище товарів зобов’язані встановлювати вимоги, які передбачені виключно національними стандартами.

Відповідно замовникам складаючи тендерну документацію на зазначені товари потрібно уважно вивчати національні стандарти, в яких визначені вимоги до таких товарів. Одним з найбільш необхідних товарів для багатьох замовників є бензин, тому сьогодні розглянемо національні стандарти, які містять вимоги до бензину.

пов'язані статті