Додатки

[інструмент] Електронізована тендерна документація

11

Активно
2710

Вже декілька років в закупівельній спільноті курсує інформація щодо майбутнього, в якому буде електронізована тендерна документація. Тобто заповнивши лише потрібні поля в електронній системі можна буде отримати готову документацію та використовувати її при проведенні відкритих торгів. Таким чином законодавці планують, по-перше, пришвидшити процес проведення відкритих торгів і цим самим оптимізувати час уповноважених осіб, а, по-друге, зробити його більш стандартизованим.

На даний час в електронній системі вже зроблені перші кроки по електронізації тендерної документації. Однак це лише маленька частина, наприклад, заповнення підстав для відмови в участі, але поки не в повному обсязі.

Розробка тендерної документації складний та дуже важливий процес, бо в результаті повинен вийти основний документ, яким регулюватимуться вимоги до предмета закупівлі та учасників процедури закупівлі. Нормативно-правовими актами передбачені загальні та спеціальні вимоги, які потрібно враховувати в документах. Нюансів багато, до того ж передбачена відповідальність за складення тендерної документації не у відповідності до законодавства.

Результати роботи інструменту "Електронізована тендерна документація" є інформаційно-довідковими матеріалами. Обов'язково перевіряйте всі документи, бо помилки в документації можуть призводити до відповідальності уповноваженої особи.

Проте є і певні закономірності, які в залежності від того що і як планує закуповувати замовник можуть полегшити роботу уповноваженої особи. Саме тому є різноманітні приклади документів, як от "Пакет прикладів документів для проведення відкритих торгів", що розміщені на платформі. Електронізована тендерна документація побудована на цих прикладах та покликана зробити процес розробки документації під конкретну закупівлю більш ефективним. Потрібно лише заповнити поля і у відповідь на ваш запит будуть надіслані документи, з якими ви зможете працювати далі, перепровіряти тощо.

Останні зміни, які враховані в матеріал: зміни внесені Постановою Кабміну від 02.04.2024 № 382, які набрали чинності 9 квітня 2024 року.

Цей інструмент поки працює у тестовому режимі, проте вже зараз він допоможе більш швидко розробляти тендерну документацію та додатки до неї для конкретної закупівлі. В результаті використання ви отримуєте тендерну документацію та додатки для неї із заповненими даними відповідно до вашого запиту. Нижче коротка інструкція, як користуватись інструментом:

  1. По черзі надайте відповіді на всі запитання, та уважно заповніть усі поля.
  2. Після заповнення усіх даних натисніть кнопку “Відправити дані”, щоб направити ваш запит в обробку.
  3. Протягом 20 хвилин на вашу пошту надійде тендерна документація із додатками відповідно до вашого запиту.
  4. Потрібно буде зробити ще декілька дій в саміх документах, відповідно до зазначених у документах інструкцій потрібно буде доповнити або прибрати інформацію.
  5. В кінці обов’язково уважно перегляньте всі документи перед використанням, це відповідальність уповноваженої особи.
Цей інструмент націлений на полегшення процесу розробки власної тендерної документації під конкретну закупівлю. І перед використанням документів, що сформуються на основі вашого запиту, потрібно обов'язково їх перевірити. Ось деякі застереження:
  • уважно заповнюйте всю інформацію, бо саме вона використовується для подальшого формування документів по вашому запиту;
  • слідуйте інструкціям у документах, щоб сформувати їх фінальні версії для своєї закупівлі;
  • перед використанням уважно перевіряйте всі документи, бо помилки в документації можуть призводити до відповідальності уповноваженої особи.

* Якщо ви стикнулись із помилкою або поля нижче не підгрузились, будь-ласка, заповніть цю форму або повідомте про це іншими способами, з радістю допоможемо.

пов'язані статті