Статті

Звітування про виконання договору про закупівлю: розкладаємо усе по поличках

0
649

Наприкінці кожного року постає необхідність у звітуванні про виконання договорів про закупівлю, але у цьому році, 2022, запитань ще більше, адже ми працювати не тільки за Законом України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), але й за постановою Кабміну від 28.02.2022 № 169 (далі – Постанова № 169) та Особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженими постановою від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості). Тож у цьому матеріалі розберемо за результатами яких закупівель необхідно звітувати про виконання договору про закупівлю, чи є різниця та яка у звітуванні за Законом та Особливостями та надано відповіді на поширені запитання закупівельної спільноти.

За результатами яких закупівель необхідно оприлюднювати звіт про виконання договору про закупівлю?

У разі закінчення строку дії договору про закупівлю, виконання договору про закупівлю або його розірвання замовник обов’язково оприлюднює звіт про виконання договору про закупівлю (пункт 12 частини 1 статті 10 Закону).

Із аналізу зазначеної норми вбачається, що звітуватися про виконання договору про закупівлю замовник зобов’язаний лише по договору, який у розумінні Закону з урахуванням Особливостей є договором про закупівлю, тобто це ті договори про закупівлю, які укладені згідно закупівель визначених пунктом 10 та 13 Особливостей (пункт 17 Особливостей). Це договори про закупівлю, які укладенні за результатами:

  • відкритих торгів у порядку визначеному Особливостями;
  • закупівлі через електронний каталог, якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 100 тис. грн;
  • закупівлі без використання електронної системи закупівель, якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 100 тис. грн для товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), 200 тис. грн для послуг з поточного ремонту, 1,5 млн грн для робіт.

Але до набрання чинності Особливостей ми керувалися ще Законом, тому враховуємо ще й такі види закупівель як:

пов'язані статті