Статті

Відміна закупівлі у зв’язку із відсутністю подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт чи послуг

0
961

У цьому матеріалі проаналізуємо особливості застосування однієї з підстав для відміни відкритих торгів, а саме: відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт чи послуг. Окрім цього розглянемо прктику застосування даної підстави для відміни.

Згідно з підпунктом 1 пункту 47 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) замовник відміняє відкриті торги у різ відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт чи послуг.

Даною нормою визначено, що замовник може відмінити відкриті торги при відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт чи послуг. Однак жодних вимог до таких дій зазначена норма не містить.

Водночас в даному випадку можна припустити, що така відміна повинна бути аргументованою та документально підтвердженою. Зокрема, замовник в кожному конкретному випадку повинен довести, що в подальшому такі товари, роботи чи послуги йому не будуть потрібні. Досить часто відміну закупівлі учасники оскаржують до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі – Колегія). Тому далі з огляду на практику Колегії визначимо в яких випадках замовникам вдавалося довести правомірність відміни відкритих торгів.

Замовниками було неправомірно відмінено відкриті торги

пов'язані статті