Статті

Особливості закупівлі лізингу

2
151

Замовники, маючи необхідність у закупівлі дороговартісного товару (транспортного засобу, техніки або ж обладнання), але за відсутності достатнього фінансування, можуть скористатися послугою лізингу. 

Зазвичай, замовники таким чином беруть товар в довгострокову оренду з можливим правом викупу. Але не варто плутати із кредитом, адже до завершення строку дії лізингового договору майно замовнику не належить.

Процес придбання у лізинг має свої особливості та регулюється окремими  нормами законодавства. Як же впровадити такий «механізм» придбання у публічні закупівлі? Саме із цим питання ми пропонуємо розібратися в матеріалі.

Що таке лізинг згідно з нормами законодавства?

Регулювання правовідносин у сфері лізингу здійснюється відповідно до норм Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ), Господарського кодексу України (далі - ГКУ), а також Закону України «Про фінансовий лізинг» від 04.02.2021 № 1201 (далі - Закон № 1201).

Лізинг - це господарська діяльність, спрямована на інвестування власних чи залучених фінансових коштів, яка полягає в наданні за договором лізингу однією стороною (лізингодавцем) у виключне володіння та користування другій стороні (лізингоодержувачу) на визначений строк майна, що належить лізингодавцю або набувається ним у власність (господарське відання) за дорученням чи погодженням лізингоодержувача у відповідного постачальника (продавця) майна, за умови сплати лізингоодержувачем періодичних лізингових платежів (стаття 292 ГКУ).

пов'язані статті