Особливості закупівлі лізингу
Замовники, маючи необхідність у закупівлі дороговартісного товару (транспортного засобу, техніки або ж обладнання), але за відсутності достатнього фінансування, можуть скористатися послугою лізингу.
Зазвичай, замовники таким чином беруть товар в довгострокову оренду з можливим правом викупу. Але не варто плутати із кредитом, адже до завершення строку дії лізингового договору майно замовнику не належить.
Процес придбання у лізинг має свої особливості та регулюється окремими нормами законодавства. Як же впровадити такий «механізм» придбання у публічні закупівлі? Саме із цим питання ми пропонуємо розібратися в матеріалі.
Що таке лізинг згідно з нормами законодавства?
Регулювання правовідносин у сфері лізингу здійснюється відповідно до норм Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ), Господарського кодексу України (далі - ГКУ), а також Закону України «Про фінансовий лізинг» від 04.02.2021 № 1201 (далі - Закон № 1201).
Лізинг - це господарська діяльність, спрямована на інвестування власних чи залучених фінансових коштів, яка полягає в наданні за договором лізингу однією стороною (лізингодавцем) у виключне володіння та користування другій стороні (лізингоодержувачу) на визначений строк майна, що належить лізингодавцю або набувається ним у власність (господарське відання) за дорученням чи погодженням лізингоодержувача у відповідного постачальника (продавця) майна, за умови сплати лізингоодержувачем періодичних лізингових платежів (стаття 292 ГКУ).
пов'язані статті
05 груд.
Закупівля комунальних послуг на 2024 рік05 груд.
Алгоритм закупівлі природного газу на 2024 рік05 груд.
Продовження строку дії договору про закупівлю на 20 відсотків у разі придбання лікарських засобів та медичних виробів04 груд.
Особливості закупівлі теплопостачання на 2024 рік: як визначити обсяги та очікувану вартість01 груд.
На закупівлю природного газу вийшли учасники: що робити?