Статті

Чи правомірно проводити закупівлі у відповідності до Закону після набрання чинності Особливостей?

0
150

10.09.2022 набув чинності Закон України № 2526-ІХ від 16.08.2022 «Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та інших законодавчих актів України щодо здійснення оборонних та публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану».

Зазначеним Законом розділ X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) доповнено пунктом 3-7, яким установлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз.

19.10.2022 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України № 1178 від 12.10.2022 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі — Особливості).

З огляду на зазначені законодавчі зміни з 19.10.2022 здійснювати публічні закупівлі замовники повинні у відповідності до Закону з урахуванням Особливостей. Однак серед закупівельної спільноти іноді виникають питання / суперечки щодо можливості проведення закупівель у відповідності до норм Закону, ігноруючи норми Особливостей.

пов'язані статті