Статті

Чи може «допороговий» договір не містити ціну та/або обсяг закупівлі

0
304

Згідно з пунктом 3 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом.

Пункт 14 Особливостей передбачає, що закупівля відповідно до цих особливостей здійснюється замовником на підставі наявної потреби або у разі планової потреби наступного року (планових потреб наступних періодів). Запланована закупівля, незалежно від її вартості, включається до річного плану закупівель замовника відповідно до статті 4 Закону.

Водночас іноді замовникам досить важко визначити потребу в предметі закупівлі, який буде їм необхідний протягом року. І тому замовники задаються питанням чи можна, до прикладу, в «допороговому» договорі не зазначати обсяг закупівлі та ціну договору, а зазначити, наприклад, що сума та обсяг закупівлі (кількість товарів, робіт чи послуг) за договором буде визначатися на підставі накладних, які будуть підписуватися сторонами під час виконання договору.

Щоб відповісти на дане питання звернемось до правових норм.

пов'язані статті