Статті

Адміністративна відповідальність за укладення прямого договору по виключеннях

3
610

Уповноважена особа добре розуміє наслідки своїх помилок, адже “ціна” кожної помилки вже визначена Кодексом України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) у вигляді штрафів. 

Звичайно, найчастіше аудитори виявлють порушення в ході моніторингів процедур закуіпвель. Можливо саме за таких умов уповноважена особа особливо пильно ставиться до проведення відкритих торгів, забуваючи про наявну відповідальність і за укладення прямих договорів у випадках не передбачених законодавством. 

Нагадаємо, що з 19.05.2023 законодавець розширив повноваження ДАСУ під час проведення моніторингів закупівель, тому аудитори мають право здійснювати моніторинг не лише процедур, але й закупівель, за якими в електронній системі закупівель оприлюднюється звіт про договір про закупівлю, укладений без застосування електронної системи закупівель.

Тож, наразі аудитори наполегливо працюють із прямими договорами,  що укладені на підставі пункту 13 Особливостей. До речі, маємо підбірку моніторингів ДАСУ та вже провели аналіз встановлених порушень у матеріалах:

Аналіз висновків ДАСУ щодо моніторингу прямих договорів

Огляд порушень, які встановлені ДАСУ у «прямих» договорах про закупівлю

Але повернемося до адміністративної відповідальності.

Адміністративна відповідальність у сфері публічних закупівель настає за порушення статті 164-14  КУпАП та передбачає покарання у вигляді штрафів.

пов'язані статті