Статті

Огляд порушень, які встановлені ДАСУ у «прямих» договорах про закупівлю

2
1965

Моніторинг ДАСУ «прямих» договорів набирає обертів. Наразі аудитори не просто досліджують підставу, яку замовник використав, як виключення, але й чого обраний той чи інший учасник в якості єдиного постачальника / надавача послуг / виконавця робіт, на підставі яких документів замовник вносить зміни до договору про закупівлю, чи оприлюднена вся інформація передбачена законодавством та інше.

Нагадаємо, що з 19.05.2023 законодавець розширив повноваження ДАСУ під час проведення моніторингів закупівель, тому аудитори мають право здійснювати моніторинг не лише процедур, але й закупівель, за якими в електронній системі закупівель оприлюднюється звіт про договір про закупівлю, укладений без застосування електронної системи закупівель.

А із 07.09.2023 під моніторинг потрапляють ще і спрощені закупівлі. Хоча насправді це нічого не змінює для закупівельної спільноти, адже на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування такого виду закупівель як «спрощена закупівля» Законом з урахуванням Особливостей не передбачено.

Тож  в цьому матеріалі пропонуємо розбір проведених ДАСУ моніторингів у «прямих» договорах про закупівлю.

Неправомірне внесення змін до істотних умов договору про закупівлю

пов'язані статті