Статті

15 змін, які необхідно внести до тендерної документації з 19.05.2023 включно

7
5722

19.05.2023 набирають чинності зміни до Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості), внесені постановою Кабміну від 12.05.2023 № 471. Тож час приводити тендерну документацію у відповідність новим нормам Особливостей, яких чимало, адже Особливості викладено у новій редакції. Але не хвилюйтеся, експерти платформи TNDR. допоможуть вам у цьому питанні. Тож розпочнемо..

Зміна № 1. Пункт 2 «Внесення змін до тендерної документації» розділу «Порядок унесення змін та надання роз'яснень до тендерної документації» тендерної документації

Абзац 3 пункту 54 Особливостей уточнено, що у разі внесення змін до тендерної документації строк для подання тендерних пропозицій продовжується замовником в електронній системі закупівель, а саме в оголошенні про проведення відкритих торгів, таким чином, щоб з моменту внесення змін до тендерної документації до закінчення кінцевого строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше чотирьох днів. Відповідно таку інформацію необхідно зазначити й у тендерній документації, відповідно викладаємо пункт 2 «Внесення змін до тендерної документації» розділу «Порядок унесення змін та надання роз'яснень до тендерної документації» тендерної документації так:

«Замовник має право з власної ініціативи або у разі усунення порушень вимог законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку органу державного фінансового контролю відповідно до статті 8 Закону, або за результатами звернень, або на підставі рішення органу оскарження внести зміни до тендерної документації. У разі внесення змін до тендерної документації строк для подання тендерних пропозицій продовжується замовником в електронній системі закупівель, а саме в оголошенні про проведення відкритих торгів, таким чином, щоб з моменту внесення змін до тендерної документації до закінчення кінцевого строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше чотирьох днів.

Зміни, що вносяться замовником до тендерної документації, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у вигляді нової редакції тендерної документації додатково до початкової редакції тендерної документації. Замовник разом із змінами до тендерної документації в окремому документі оприлюднює перелік змін, що вносяться. Зміни до тендерної документації у машинозчитувальному форматі розміщуються в електронній системі закупівель протягом одного дня з дати прийняття рішення про їх внесення».

Зміна № 2. Пункт 1 «Зміст і спосіб подання тендерної пропозиції» розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації

пов'язані статті