Укладання договору про закупівлю електричної енергії та його виконання
Пункт 6 частини 1 статті 1 Закону визначає, що договір про закупівлю - господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару.
Згідно абзацу 1 пункту 17 Особливостей договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктами 10 і 13 цих особливостей укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України з урахуванням положень статті 41 Закону, крім частин другої - п’ятої, сьомої - дев’ятої статті 41 Закону, та цих особливостей.
У разі проведення відкритих торгів замовник може укласти договір про закупівлю із переможцем не раніше 5 календарних днів та не пізніше 15 календарних днів з дня оприлюднення повідомлення про намір укласти договір про закупівлю. Також у замовника є право продовжити строк для укладання договору про закупівлю до 60 календарних днів.
Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі, у тому числі за результатами електронного аукціону, крім випадків:
- визначення грошового еквівалента зобов’язання в іноземній валюті;
- перерахунку ціни в бік зменшення ціни тендерної пропозиції переможця без зменшення обсягів закупівлі;
- перерахунку ціни та обсягів товарів в бік зменшення за умови необхідності приведення обсягів товарів до кратності упаковки.
Замовник протягом 3 робочих днів з дня укладання договору про закупівлю має оприлюднити його разом із усіма додатками в електронній системі закупівель у форматі PDF.
У разі використання електронного каталогу замовник укладає договір з переможцем відбору не пізніше ніж через 5 календарних днів з дня визначення електронною системою закупівель постачальника переможцем відбору. У разі обґрунтованої потреби строк для укладення договору може бути продовжений до 10 календарних днів.
Умови договору не можуть відрізнятися від умов, визначених замовником у запиті пропозицій постачальників, зокрема у проєкті договору, що є складовою частиною запиту пропозицій постачальників, та / або пропозиції переможця відбору, крім випадку зменшення ціни договору без зміни обсягу.
Замовник, з урахуванням статті 10 Закону та пункту 68 Порядку № 822 в електронній системі закупівель має оприлюднити:
- звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель;
- договір про закупівлю та додатки до нього у форматі PDF.
Щодо внесення змін до договору про закупівлю, то на даному етапі відмінностей між ВТ та ЗПП не буде. У разі внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, передбачених пунктом 19 Особливостей, замовник обов’язково оприлюднює повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю та зміни до договору про закупівлю відповідно до вимог Закону з урахуванням Особливостей.
Разом з тим, саме на етапі виконання договору про закупівлю у замовника виникає найбільше труднощів: ціна на ЕЕ змінюється досить динамічно, наявний тиск від постачальники щодо необхідності змінити ціну, перевірки контролюючими органами фактичного виконання укладених договорів про закупівлю тощо. Тобто, тема доволі обширна та потребує детального заглиблення. Саме це й пропонуємо зробити за допомогою наведених матеріалів:
Кримінальна відповідальність під час виконання договору про постачання електричної енергії
Найбезпечніший варіант задоволення потреби в електричній енергії
Відповіді на два важливих запитання щодо виконання договору про закупівлю електричної енергії
Додається точка обліку (ЕІС – код) електричної енергії: дії замовника
відео-урок Проблематика виконання договору про постачання електричної енергії
відео-урок Зміна умов договору про постачання електричної енергії споживачу
Останні матеріали
26 груд.
Чи можна у 2024 році укласти прямий договір / договір про закупівлю на 2025 рік25 груд.
Чи можна пролонговувати прямі договори 2024 року на весь 2025 рік23 груд.
Приклади документів для закупівлі електричної енергії на 2025 рік23 груд.
Що врахувати уповноваженій особі для успішного завершення 2024 року: чек лист20 груд.
НКРЕКП прийнято постанову про встановлення на 2025 рік тарифу на послугу з передачі, як прийняття нового тарифу впливає на дії замовника
Зміст
- §Загальні правила формування ринку електричної енергії
- 1.Визначення предмету та очікуваної вартості закупівлі ЕЕ
- 2.Визначення способу та виду закупівлі ЕЕ
- 3.Закупівля електричної енергії через відкриті торги
- 4.Закупівля ЕЕ шляхом використання електронного каталогу
- 5.Укладання договору про закупівлю електричної енергії та його виконання
- 6.Особливості співпраці з постачальником останьої надії
- 7.Приклади документів щодо проведення закупівлі електричної енергії