Статті

Яку інформацію та / або документи замовнику заборонено вимагати від учасника процедури закупівлі

4
836

Одним із ключових факторів успішного проведення відкритих торгів та уникнення оскарження з боку учасників є правильно складена тендерна документація. Саме із тендерної документації потенційні учасники дізнаються всі умовами закупівлі, а контролюючі органи пильнують чи не встановив замовник зайвих вимог.

Тендерна документація - документація щодо умов проведення тендеру, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель (пункт 31 частина 1 стаття 1 Закону України «Про публічні закупівлі»  (далі  - Закон)).

Тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням  Особливостей  здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі - Особливості).

Разом з тим, є обов'язкова інформація / документи, які зазначаються у тендерній документації, а є навпаки прямо чи опосередковано заборонені вимоги.

Зупинимося більш детально на інформації / документах, які замовник не вимагає під час проведення закупівлі.

Не забувайте, що порушення в частині складання тендерної документації не у відповідності із вимогами закону тягне за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб замовника у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700,00 грн)

Публічна інформація, що є у відкритих джерелах

пов'язані статті