Статті

Технічна / механічна помилка при здійсненні закупівель: що це та як визначити? Бонус приклад протоколу про виявлення та виправлення технічної та / або механічної помилки

0
1769

Уповноважені особи, як і всі люди, помиляються. Водночас у разі здійснення таких помилок замовники несуть відповідальність, передбачену законодавством та / або повинні відміняти відкриті торги на підставі підпункту 2 пункту 47 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості), а саме: неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень.

Однак існує чимало випадків, коли помилки уповноважених осіб не підлягають відповідальності та / або не існує механізмів їх виправлення та / або ж відміна / скасування закупівлі є недоцільною через її малозначність. Тобто такі помилки носять технічний / механічний характер.

В свою чергу, Особливості, Закон України «Про публічні закупівлі», наказ Мінекономіки від 11.06.2020 № 1082 «Про затвердження Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі» (далі – Порядок № 1082) та жоден інший нормативно-правовий акт не містить норм, які визначають перелік або ж механізму виправлення технічних / механічних помилок в інформації та документах з питань публічних закупівель, на відміну від формальних помилок, які визначені в наказі Мінекономіки від 15.04.2020 № 710 «Про затвердження Переліку формальних помилок».

Так, пункт 7 Порядку № 1082 визначає, що замовник / ЦЗО / учасник / постачальник може вносити зміни до інформації, яку вже оприлюднено на веб-порталі, у випадках, передбачених Законом. Однак не деталізовано яким способом і в яких випадках це може здійснюватись.

пов'язані статті