Статті

Оголошення про проведення відкритих торгів не містить аналогічної інформації, яка міститься в ТД: порушення? Позиція суду

0
93

Згідно з пунктом 26 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) оголошення про проведення відкритих торгів повинно містити інформацію, визначену частиною 2 статті 21 Закону України «про публічні закупівлі» (далі – Закон).

Відповідно до пункту 28 Особливостей тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей.

Водночас якщо звернутись до положень оголошення про проведення відритих торгів та тендерної документації, то можна помітити, що деякі положення містять аналогічні умови. Так, одним з таких умов є зазначення розміру, виду та умови надання забезпечення тендерних пропозицій, яке передбачено в пункті 9 частини 2 статті 21 Закону та пункті 15 частини 2 статті 22 Закону.

З огляду на дані положення у випадку зазначення в оголошенні про проведення відкритих торгів та тендерній документації зазначеної інформації, така інформація повинна містити однакові положення. Однак у разі суперечностей в такій інформації чи буде це порушенням? Наприклад, коли оголошення про проведення відкритих торгів не містить певної інформації, але таку інформацію містить тендерна документація.

пов'язані статті