Статті

Недостовірна інформація як підстава відхилення тендерної пропозиції учасника / переможця

0
364

Продовжуємо розглядати підстави відхилення тендерної пропозиції визначені пунктом 41 особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості). В даній статті зосередимося на підставах надання недостовірної інформацію учасником та / або переможцем.

Так, відповідно до абзацу 2 підпункту 1 пункту 41 Особливості замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли учасник процедури закупівлі зазначив у тендерній пропозиції недостовірну інформацію, що є суттєвою для визначення результатів відкритих торгів, яку замовником виявлено згідно з абзацом другим пункту 39 цих особливостей.

Окрім цього, абзацом 6 підпункту 3 пункту 41 Особливостей передбачено, що замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли переможець процедури закупівлі надав недостовірну інформацію, що є суттєвою для визначення результатів процедури закупівлі, яку замовником виявлено згідно з абзацом другим пункту 39 цих особливостей.

Як бачимо, дані підстави для відхилення тендерної пропозиції є подібними, однак з певними відмінностями. Зокрема, перший випадок стосується підстав для відхилення тендерної пропозиції учасника. Натомість другий випадок стосується надання вже переможцем недостовірної інформації. Однак в обох випадках така недостовірна інформація повинна бути виявлена у відповідності з абзацом 2 пункту 39 Особливостей.

Згідно з пунктом 39 Особливостей замовник має право звернутися за підтвердженням інформації, наданої учасником процедури закупівлі, до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції.

пов'язані статті