Статті

Контроль закупівель під час ревізії ДАСУ

2
400

Держаудитслужба, як центральний орган виконавчої влади, уповноважена Кабінетом Міністрів України на реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю (стаття 1 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю» від 26.01.1993 № 2939 (далі - Закон №2939)).

Із статті Перевірка закупівель як один із заходів контролю ДАСУ нам відомо, що контроль забезпечується Держаудитслужбою через проведення державного фінансового аудиту; інспектування (ревізії); перевірки закупівель; моніторингу закупівлі.

Сьогодні зупинимося більш детально на інспектуванні.

Інспектування здійснюється органом державного фінансового контролю у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб

Так, під час ревізії  ДАСУ здійснює контроль за:

  • використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, 
  • правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов’язань,
  • ефективним використанням коштів і майна, 
  • станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у підконтрольних установах, та за дотриманням бюджетного законодавства, 
  • дотриманням законодавства про закупівлі.

Тобто, ревізія, порівняно із перевіркою чи моніторингом, більш обширний захід контролю. Хоча, в загальному ревізія за своїм алгоритмом схожа із перевіркою закупівель.

При цьому, ревізія не передбачає поняття “замовник”. Проте, питання дотриманням законодавства про закупівлі стоїть на рівні з іншими питаннями фін госп діяльності. 

Щодо кого може бути проведена ревізія?

Ревізія проводиться щодо підконтрольних ДАСУ установах. 

Законом № 2939 надано визначення поняттю “підконтрольна установа” - це міністерства та інші органи виконавчої влади, державні фонди, фонди загальнообов’язкового державного соціального страхування, бюджетні установи і суб’єкти господарювання державного сектору економіки, а також підприємства, установи та організації, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно.

пов'язані статті