Статті

Коли варто розпочати закупівлю електричної енергії за Особливостями

1
724

Замовнику задля правильного планування та вчасного проведення закупівлі електричної енергії потрібно розрахувати строки необхідні для проведення тої чи іншої закупівлі, визначеної Особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості).

У даній статті розберемося, які види закупівель має застосувати (чи може застосувати) замовник для проведення закупівлі електричної енергії та розрахуємо орієнтовні строки необхідні для проведення закупівлі в залежності від виду.

Детальний аналіз норм законодавства щодо вибору виду та способу здійснення закупівлі електричної енергії та супутніх послуг наведений у статті оприлюдненій на платформі «Вибір способу та виду здійснення закупівлі електричної енергії та супутніх послуг за Особливостями».

Пунктом 10 Особливостей визначено, що замовники, у тому числі централізовані закупівельні організації, здійснюють закупівлі товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту, предмет закупівлі яких визначається відповідно до пункту 3 розділу II Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708 (далі - послуги з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. грн, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. грн, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн грн, шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному цими особливостями, та / або шляхом використання електронного каталогу для закупівлі товару відповідно до порядку, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2020 № 822 «Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу», з урахуванням положень, визначених цими особливостями.

Так, Особливості визначили, що замовник у разі закупівлі товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. грн, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. грн, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн грн може здійснити закупівлю шляхом застосування шляхом використання електронного каталогу для закупівлі товару відповідно до порядку, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2020  № 822 «Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу» (надалі – Порядок 822), із урахуванням положень, визначеними цими Особливостями.

пов'язані статті