Вибір способу та виду здійснення закупівлі електричної енергії та супутніх послуг за Особливостями
Кожний замовник при плануванні закупівлі та в подальшому її проведенні має чітко вказати інформацію за яким видом має відбуватися така закупівля. Не виключенням є і закупівля електричної енергії із супутніми послугами. Так, як на ринку електричної енергії не все так просто, тому і є необхідність розібратися який вид закупівлі із визначених Особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) та в який спосіб замовник може застосувати.
Аналізуючи норми Особливостей вбачається, що закупівля відповідно до цих особливостей здійснюється замовником на підставі наявної потреби або у разі планової потреби наступного року (планових потреб наступних періодів). Запланована закупівля включається до річного плану закупівель замовника відповідно до статті 4 Закону (пункт 14 Особливостей).
У річному плані повинна міститися інформація визначена частиною 2 статті 4 Закону в тому числі і вид закупівлі та орієнтовний початок проведення такої закупівлі.
Отож, скеровуємося до положень Особливостей, які визначають види закупівлі та можливі способи проведення таких закупівель.
Особливостями запропоновано такі види закупівель, як:
- закупівля без використання електронної системи закупівель (укладання «прямого» договору);
- закупівля через електронний каталог шляхом запиту пропозицій постачальників;
- закупівля за процедурою аналогічно спрощеній;
- закупівля шляхом застосування відкритих торгів за Особливостями;
- рамкова угода.
Застосування того чи іншого виду залежить звичайно від вартісних меж предмету закупівлі та самого предмету закупівлі: товар чи послуга.
Детальна інформація щодо визначення предмету закупівлі електричної енергії та супутніх послуг описана у матеріалі «Визначення предмета закупівлі електричної енергії, розподілу, компенсації перетікань реактивної енергії», а відтак розпочнемо розглядати види закупівлі з врахуванням кожного предмету закупівлі.
пов'язані статті
01 груд.
На закупівлю природного газу вийшли учасники: що робити?24 листоп.
Аналіз процесу закупівлі послуг з управління побутовими відходами на 2024 рік22 листоп.
Чи варто вважати зекономлені кошти новим предметом закупівлі21 листоп.
Додатково виділенні кошти: чи може замовник вважати таку закупівлю як «новий предмет» та підставою для укладання «прямого» договору17 листоп.
Чи є обов’язковою комерційна пропозиція до договору про постачання електричної енергії споживачу