Чи варто оскаржувати висновок моніторингу закупівлі?
Перш, ніж приймати рішення, треба розуміти наслідки його прийняття та ризики, пов’язані з його прийняттям. Здебільшого, ризик походить від того, що замовник не можете прорахувати наслідки своїх дій. Тому у цьому матеріалі ми пропонуємо ознайомитися з формулою, яка дозволить наблизитись до відповіді - чи варто оскаржувати висновок моніторингу закупівлі, в тому числі, якщо висновком моніторингу встановлено наступне порушення: укладення з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та / або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі.
Детальніше про правозастосування пункту 18 Особливостей читайте у статті «Чи можуть умови договору про закупівлю відрізнятись від проєкта договору про закупівлю?» на платформі TNDR.
Коли висновком моніторингу встановлені факти порушення пункту 18 Особливостей для замовника та виконавця договору про закупівлю можуть наставати вельми серйозні наслідки, такі як визнання договору про закупівлю нікчемним, подвійна реституція і притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності на підставі частини 3 статті 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КупАП).
пов'язані статті
30 листоп.
Практика ДАСУ та суду щодо звітування про виконання договорів про закупівлю28 листоп.
Найчастіші помилки замовника при продовженні строку дії договору про закупівлю до 20%27 листоп.
Внаслідок складання тендерної документації не у відповідності до вимог чинного законодавства, замовником безпідставно відхилено тендерну пропозицію учасника23 листоп.
Практика ДАСУ та АМКУ щодо відхилення тендерної пропозиції з підстав, визначених у підпункті 2 пункту 44 Особливостей21 листоп.
Моніторинг закупівлі ДАСУ: дії замовників на всіх етапах проведення моніторингу та практичні поради щодо виконання висновків ДАСУ