Статті

Чи можуть умови договору про закупівлю відрізнятись від проєкта договору про закупівлю?

0
774

Світ не ідеальний, як і ми. Структура Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закону) та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) передбачає ідентичність проєкту договору про закупівлю та його фінальної версії, проте, на практиці, це не завжди так. Тому виникатимуть правові питання, які викликані відмінністю договору про закупівлю та проєкту договору про закупівлю. Незважаючи на значну кількість судової практики з даного питання, визначити один, конкретний, алгоритм поведінки для замовника та учасників закупівлі складно. У даній статті визначимо певні критерії і правила, які зможуть використовувати замовники та учасники у випадку, коли умови договору про закупівлю відрізняються від проєкта договору про закупівлю.

Згідно пункту 28 Особливостей, тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей.

Відповідно до пункту 8 частини 2 статті 22 Закону, у тендерній документації зазначається проєкт договору про закупівлю, з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов.

Таким чином, проєкт договору про закупівлю є частиною тендерної документації.

В свою чергу, згідно пункту 18 Особливостей, умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами електронного аукціону переможця процедури закупівлі, крім випадків: визначення грошового еквівалента зобов’язання в іноземній валюті; перерахунку ціни за результатами електронного аукціону в бік зменшення ціни тендерної пропозиції учасника без зменшення обсягів закупівлі; перерахунку ціни та обсягів товарів за результатами електронного аукціону в бік зменшення за умови необхідності приведення обсягів товарів до кратності упаковки.

пов'язані статті