Статті

Чи можна внести зміни до договору про закупівлю без додаткової угоди?

0
477

Останнім часом доволі багато замовників звертаються із запитанням: чи можна внести зміни до істотних умов договору про закупівель, керуючись пунктом 19 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджена постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (зі змінами) (далі - Особливостей), але не укладати додаткову угоду? Дане питання пов’язане з тим, що електропостачальники останнім часом пропонують та наполягають на внесенні змін до договору про закупівлю шляхом відповідного повідомлення, але без укладення додаткової угоди. Тож у цьому матеріалі розберемо чи правомірні пропозиції електропостачальників.

Найпростіше знайти відповідь на це запитання допоможуть умови укладеного договору про закупівлю, адже зазвичай вони визначають, що: «додатки, доповнення та зміни даного Договору здійснюються шляхом укладення додаткових угод, які мають бути підписані обома Сторонами та є невід’ємними частинами цього Договору». Проте, пропонуємо також звернутися до закупівельного законодавства, абі розставити усі крапки над «і».

Договори про закупівлю, укладені відповідно до Особливостей (у редакції до 24.02.2023)

Останнім абзацом пункту 19 Особливостей визначено, що у разі внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, передбачених цим пунктом, замовник обов’язково оприлюднює повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю відповідно до вимог Закону з урахуванням цих особливостей.

Тобто Особливості визначають, що замовник обов’язково оприлюднює повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю відповідно до вимог Закону з урахуванням Особливостей.

пов'язані статті