Статті

Чи є обов’язковою комерційна пропозиція до договору про постачання електричної енергії споживачу

4
718

Наразі триває активний процес закупівлі електричної енергії, у окремих замовників закупівля відбувається ще для потреб поточного року, а окремі замовники готуються для закупівлі майбутніх періодів, а саме для потреб 2024 року.

І, як завжди буває одні замовники користуються зразками документів електропостачальника з якими в них уже існують договірні відносини, інші використовують зразок іншого постачальника, а окремі замовники використовую той договір, які ж самі розробили. Відповідно, в одному випадку договір про закупівлю має такий додаток як комерційна пропозиція, а в іншому такого додатку немає. Ось і виникає одне із найпоширеніших питань, які задають і щодо якого сперечаються замовники, чи є обов’язковою комерційна пропозиція, як додаток до договору про постачання електричної енергії споживачу? Відповідь знайдемо у нормах законодавства та звичайно дамо відповідь на зазначене питання у даному матеріалі.    

Із 2019 року, з того періоду, коли запрацював новий ринок електричної енергії в Україні та протягом 2018 року та в інші періоди, коли були прийнятті безліч спеціальних нормативно – правових актів, які регулюють порядок функціонування нового ринку електричної енергії правила укладання договорів, які є обов’язковими для споживача з метою придбання електричної енергії, суттєво змінилися. Наразі, порядок укладання договорів визначений положеннями Закону України «Про ринок електричної енергії» (далі — Закон про ринок), Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП № 312 від 14.03.2018 (далі — ПРРЕЕ), Кодексу комерційного обліку, затвердженого  постановою НКРЕКП № 311 від 14.03.2018, та іншими нормативно-правовими актами.

Тому, будемо аналізувати згадані нормативні акти для отримання відповіді. Основні положення щодо укладання договору про постачання електричної енергії споживачу містяться у Законі про ринок та ПРРЕЕ.

пов'язані статті