Документи

Приклад листа до монополіста для уточнення умов типового договору на закупівлю комунальних послуг

1

Активно
828

Під час укладення договору на закупівлю комунальних послуг замовник може потрапити в ситуацію, коли типовий договір не містить умов, які необхідні для дотримання законодавства у сфері публічних закупівель.

Так, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням Особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом (пункт 3 Особливостей).

Відносини, пов’язані із сферою публічних закупівель, регулюється виключно цим Законом і не можуть регулюватися іншими законами, крім випадків, встановлених цим Законом (частина 4 статті 3 Закону).

Разом з тим, при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим державним органом або органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови (абзацом 4 частини 4 статті 179 ГКУ).

Тобто, замовники під час закупівлі повинні використовувати типові договори у разі, якщо Кабмін, інший орган влади видав розпорядчий документ про те, що у певних правовідносинах потрібно використовувати саме типові договори.

Така ситуація актуальна під час укладення договорів на закупівлю комунальних послуг, для яких затверджений ряд відповідних типових договорів (для кожної комунальної послуги в розрізі “виду” споживача). При цьому, типові договори не містять таких умов, як предмет закупівлі, зміну умови зміни ціни за послугу / товар та інші зміни істотних умов договору про закупівлю з урахуванням вимог Закону з урахуванням Особливостей тощо.  Більше того, деякі монополісти вже підготували свої додатки з уточненими умовами до договорів, які знову ж таки не відповідають вимогам чинного законодавства у сфері публічних закупівель. 

Тож, рекомендуємо замовнику врегулювати свої відносини із монополістом шляхом укладання до типових договорів додатку «Уточнення істотних умов закупівлі». 

Для цього доречно попередньо звернутися до відповідного постачальника товару / надавача послуг з офіційним листом та обґрунтуванням своєї позиції  ще до укладення  договору про закупівлю. 

Із прикладом такого листа пропонуємо ознайомитися за посиланням.

Крім цього, нагадуємо, що платформі TNDR також наведені приклади додатків «Уточнення істотних умов закупівлі» в розрізі предмета закупівлі:

  1. приклад Додатку «Уточнення істотних умов закупівлі» для закупівлі водопостачання та водовідведення   посиланням
  2. приклад Додатку «Уточнення істотних умов закупівлі» для закупівлі теплопостачання посиланням
  3. приклад Додатку «Уточнення істотних умов договору» до типового договору н закупівлю послуги з управління побутовими відходами за посиланням.

пов'язані статті

Публічна офертаПолітика конфіденційностіДля авторівКонтакти

© 2024 TNDR. Освітня платформа у сфері публічних (державних) закупівель. ТНДР.

Visa & Mastercard