Статті

Зміни у процедурі моніторингу публічних закупівель

3
997

19.05.2023 набули чинності зміни до Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1178 від 12.10.2022 (далі - Особливості), якими внесені значні зміни. У цій статті розглянемо як змінилися повноваження Державної аудиторської служби України (далі – Держаудитслужба) під час проведення моніторингів закупівель, звернемо увагу на розширення передумов проведення моніторингів та проаналізуємо повноваження Держаудитслужби щодо притягнення до адміністративної відповідальності посадових / службових, уповноважених осіб замовника, відповідно до останніх законодавчих змін.

Згідно пункту 23 Особливостей,Держаудитслужба та її міжрегіональні територіальні органи здійснюють моніторинг процедур закупівель, а також закупівель, за якими в електронній системі закупівель оприлюднюється звіт про договір про закупівлю, укладений без застосування електронної системи закупівель, у порядку, встановленому статтею 8 Закону.

Дані автоматичних індикаторів ризиків застосовуються, з урахуванням цих особливостей.

Оскільки, процедура моніторингу наразі прив’язана до обов’язку замовника публікації звіту про договір про закупівлю, який укладений без виклристання електронної системи закупівель, необхідно встановити, в яких саме випадках такий звіт повинен публікуватись, згідно вимог законодавства.

1. Відповідно до абзацу 5 пункту 9 Особливостей, під час здійснення публічних закупівель, передбачених цим пунктом, без використання електронної системи закупівель замовники повинні відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закону) дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, зокрема, максимальної економії, ефективності, запобігання корупційним діям і зловживанням, та за результатами їх здійснення за умови, що вартість закупівлі становить або перевищує 50 тис. грн, оприлюднювати в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 3-8 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону.

пов'язані статті