Статті

Замовник не передбачив в ТД можливість залучення субпідрядника/співвиконавця — порушення? Позиція ВСУ

0
257

Відповідно до пункту 28 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей.

Вимоги щодо відомостей, які повинні міститися в тендерній документації визначені в частині 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон).

Однією з таких вимог є пункт 18 частини 2 статті 22 Закон, де заначено, що замовник у тендерній документації повинен зазначити вимогу про зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг як субпідрядника/співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю - у разі закупівлі робіт або послуг.

З огляду на дану норму, замовник повинен в тендерній документації зазначити про підтвердження або заперечення учасником зазначених обставин.

Водночас нерідко в замовників виникають питання щодо можливості заборони учасникам залучати до виконання робіт чи послуг субпідрядника/співвиконавця – чи є така вимога правомірною? Щоб з’ясувати дане  питання пропонуємо звернутися до позиції Верховного суду України.

пов'язані статті