Статті

Закупівля за лотами у разі відмінених відкритих торгів: що варто врахувати замовникам

0
96

Відповідно до пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. грн, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. грн, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн грн, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та / або електронного каталогу для закупівлі товару випадках, які визначені даним пунктом.

Одним із таких випадків є визначений підпунктом 6 - відмінено відкриті торги через відсутність учасника процедури закупівлі (учасників процедури закупівлі), у тому числі за лотом. При цьому предмет закупівлі, його технічні, кількісні та якісні характеристики, а також  вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації, та сума договору про закупівлю не може перевищувати очікувану вартість предмета закупівлі, зазначену замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, які відмінено через відсутність достатньої кількості учасників процедури закупівлі (учасника процедури закупівлі).

Зазначена умова для укладення договору про закупівлю хоча вже знайома закупівельникам через норми пункту 1 частини 7 статті 3 Закону та пункту 1 частини 2 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та все ж викликає чимало питань. Зокрема, одним із таких питань є – чи може замовник укласти окремі договори про закупівлю на підставі відмінених торгів за лотами?

пов'язані статті