Які зміни до тендерної документації вносити не можна
Під час проведення закупівлі виникають ситуації, коли учасник через електронну систему закупівель вказує на некоректність чи неправомірність вимог у тендерній документації, або ж замовник розуміє, що недоопрацював певні вимоги, а що найгірше ДАСУ чи АМКУ вимагають усунути порушення в тендерній документації.
Всі ці моменти можна виправити шляхом внесення змін. Наразі такий механізм врегульовано пунктом 54 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості). Так, замовник має право внести зміни до тендерної документації:
- з власної ініціативи;
- у разі усунення порушень вимог законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку органу державного фінансового контролю відповідно до статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон);
- за результатами звернень;
- на підставі рішення органу оскарження.
У разі внесення змін до тендерної документації строк для подання тендерних пропозицій продовжується замовником в електронній системі закупівель, а саме в оголошенні про проведення відкритих торгів, таким чином, щоб з моменту внесення змін до тендерної документації до закінчення кінцевого строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше чотирьох днів.
Зміни, що вносяться замовником до тендерної документації, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у вигляді нової редакції тендерної документації додатково до початкової редакції тендерної документації. Замовник разом із змінами до тендерної документації в окремому документі оприлюднює перелік змін, що вносяться.
Але чи може замовник вносити будь-які зміни до тендерної документації? Саме це питання ми будемо досліджувати більш детально, виходячи за межі норм, визначених пунктом 54 Особливостей.
пов'язані статті
05 груд.
Алгоритм закупівлі природного газу на 2024 рік01 груд.
На закупівлю природного газу вийшли учасники: що робити?30 листоп.
Що слід врахувати при застосуванні локалізації при закупівлі послуг та робіт?29 листоп.
Чи можна відмінити закупівлю під час оскарження?29 листоп.
Зведений перелік рішень, які приймаються уповноваженою особою за Законом з урахуванням Особливостей