Статті

Які зміни до тендерної документації вносити не можна

3
1058

Під час проведення закупівлі виникають ситуації, коли учасник через електронну систему закупівель вказує на некоректність чи неправомірність вимог у тендерній документації, або ж замовник розуміє, що недоопрацював певні вимоги, а що найгірше ДАСУ чи АМКУ вимагають усунути порушення в тендерній документації.

Всі ці моменти можна виправити шляхом внесення змін. Наразі такий механізм врегульовано пунктом  54 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості). Так, замовник має право внести зміни до тендерної документації:

  • з власної ініціативи;
  • у разі усунення порушень вимог законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку органу державного фінансового контролю відповідно до статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон);
  • за результатами звернень;
  • на підставі рішення органу оскарження.

У разі внесення змін до тендерної документації строк для подання тендерних пропозицій продовжується замовником в електронній системі закупівель, а саме в оголошенні про проведення відкритих торгів, таким чином, щоб з моменту внесення змін до тендерної документації до закінчення кінцевого строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше чотирьох днів.

Зміни, що вносяться замовником до тендерної документації, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у вигляді нової редакції тендерної документації додатково до початкової редакції тендерної документації. Замовник разом із змінами до тендерної документації в окремому документі оприлюднює перелік змін, що вносяться.

Але чи може замовник вносити будь-які зміни до тендерної документації? Саме це питання ми будемо досліджувати більш детально, виходячи за межі норм, визначених пунктом 54 Особливостей.

пов'язані статті