Статті

Як впливає реорганізація постачальника товару / надавача послуг / виконавця робіт на замовника?

2
241

В попередній статті «Реорганізація замовника: що робити з публічними закупівлями?» ви мали змогу ознайомитися із поняттям реорганізації  в цілому, а також зрозуміти дії замовника у випадку його реорганізації / ліквідації. Але, оскільки закупівельний процес не є одностороннім, доцільно також розібратися як вплине процес реорганізації переможця процедури закупівлі / контрагента за будь-яким договором на замовника.

Реорганізація юридичної особи - це визначена законодавством процедура припинення її існування або зміни її правового статусу, наслідком якого є повна або часткова передача та прийняття її майна, коштів, прав і обов'язків її правонаступниками. Реорганізація юридичних осіб буває таких видів: злиття, приєднання, поділ, виділ, перетворення.

Досліджуючи дане питання важливо розуміти, що під час реорганізації юридична особа припиняється, але всі її права й обов’язки у порядку правонаступництва переходять до нової (іншої) юридичної особи.

Правонаступник може вчиняти будь-які дії, розпочаті юридичною особою, яка припиняється в результаті реорганізації, за умови, що правонаступництво стосовно передачі прав та обов’язків особи, що припиняється, оформлено в установленому законодавством порядку.

Приклад

Замовник визнав учасника «ПП» переможцем та готується укласти договір про закупівлю. 

В цей час переможець «ПП» повідомляє про свою реорганізацію шляхом перетворення на  «ТОВ». Тобто, змінюється організаційно-правова форма, керівник, при цьому всі права й обов’язки у порядку правонаступництва переходять до «ТОВ».

пов'язані статті