Статті

У постачальника товару / надавача послуг / виконавця робіт або замовника змінилися реквізити: чи потрібно укладати додаткову угоду?

2
342

У замовника, який уклав договір або договір про закупівлю під час його виконання може виникнути ситуація коли у сторони договору: замовника / постачальника товару / надавача послуг / виконавця робіт змінилися реквізити і логічним постає питання чи такі зміни потрібно оформлювати, як зміни до умов договору про закупівлю шляхом укладання додаткової угоди. Дане питання на перший погляд є досить нескладним, але вирішуючи його замовнику слід врахувати певні особливості, про які опишемо у даному матеріалі.

Особливість № 1. Вид договору та чи такі умови визначенні законодавцем істотними.

Договір про закупівлю, який укладається за результатами закупівлі укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України з урахуванням положень Закону та Особливостей.

Враховуючи загальні нормами зазначених кодексі вбачається, що істотні умови договору про закупівлю є: 

  • предмет (найменування (номенклатура, асортимент));
  • кількість продукції (робіт, послуг);
  • вимоги до їхньої якості;
  • ціна договору;
  • строк дії договору;
  • інші істотні умови визначенні окремими нормативно – правовими актами чи необхідні для договорів певного виду;
  • а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї зі сторін має бути досягнуто згоди.

Таким чином, положеннями Цивільного та Господарського кодексів України фактично встановлені загальні істотні умови, які поширюються на будь-який договір та вказано на три інші умови, а це: істотні умови визначенні окремими нормативно-правовими актами, істотні умови необхідні для договорів певного виду, істотні умови усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї зі сторін має бути досягнуто згоди.

пов'язані статті