Статті

Реорганізація замовника: що робити з публічними закупівлями?

1
414

Незважаючи на складні умови функціонування в режимі воєнного стану, наша країна продовжує розвиватися, реформуватися та орієнтуватися на європейські стандарти публічного управління. Цей процес може призводити до трансформації тих чи інших установ та підприємств шляхом реорганізації чи ліквідації. Тому доцільно розглянути питання реорганізації і в розрізі публічних закупівель.

У цьому матеріалі розглянемо що таке реорганізація, проаналізуємо поширені причини реорганізації підприємств / установ / організацій розберемо як завершити закупівлі та почати нові, якщо установа реорганізовується / ліквідується тощо.

Що таке реорганізація юридичної особи?

Реорганізація юридичної особи - це визначена законодавством процедура припинення її існування або зміни її правового статусу, наслідком якого є повна або часткова передача та прийняття її майна, коштів, прав і обов'язків її правонаступниками. Тобто, під час реорганізації юридична особа припиняється, але всі її права й обов’язки у порядку правонаступництва переходять до нової (іншої) юридичної особи.

Зверніть увагу,  Закон України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) та Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджені постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі - Особливості) не містить норм, які б визначали дії замовника та контрагента щодо триваючих закупівель / укладених договорів про закупівлю у випадку ліквідації чи реорганізації  сторін закупівельного процесу.

Разом з тим, відповіді ми знайдемо в Цивільному Кодексі України (далі – ЦКУ) та спробуємо розібратися, що ж таке реорганізація в правовому полі.

пов'язані статті