Статті

Відсутність та/або невідповідність інформації та/або документів про сертифікацію ISO в складі ТП: підстава для відхилення ТП чи надання 24 год на виправлення невідповідностей? Практика ДАСУ та АМКУ

1
992

Значна частина замовників вимагають в тендерній документації найрізноманітніші вимоги, які іноді здаються учасникам абсолютно безглуздими. Водночас встановлення в тендерній документації певних вимог дозволяють замовникам обрати потрібного контрагента, який повинен належно виконати умови договору про закупівлю.

Досить популярною вимогою тендерної документації, яку вимагають замовники протягом останнього часу є надання учасниками в складі тендерної пропозиції сертифікатів ISO, в основному як підтвердження технічних та якісних характеристик предмета закупівлі.

При цьому, яким чином замовник повинен кваліфікувати відсутність та/або невідповідність інформації та/або документів про сертифікацію ISO в складі тендерної пропозиції учасника? Відхиляти тендерну пропозицію учасника чи надавати можливість виправити невідповідності? Щоб відповісти на дані питання пропонуємо звернутися до практики Постійно діючої адміністративної колегії антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі – Колегія) та Державної аудиторської служби України (далі-ДАСУ).

Практика моніторингу

пов'язані статті