Статті

Визначення предмета закупівлі електричної енергії, розподілу, компенсації перетікань реактивної енергії

5
616

Будь-який предмет закупівлі має свої правила визначення предмету закупівлі. Під час розгляду питання визначення такого предмету закупівлі, як «електрична енергія», «розподіл електричної енергії» та інших супутніх послуг має важливе значення до якої виду предмету закупівлі має замовник віднести такий предмет до товару чи до послуги. Тому у даному матеріалі проаналізуємо нормативно – правові акти та з’ясуємо до якого виду предмету віднести електричну енергію та інші супутні послуги та визначимо код Єдиного закупівельного словника за кожним окремими предметом закупівлі. 

Загальні положення визначення предмету закупівлі

Закупівля, які відбуваються на сьогоднішній день здійснюються замовником у відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі»(далі – Закон) з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості). Відповідно до пункту 14 Особливостей замовником здійснюються закупівлі на підставі наявної потреби або у разі планової потреби наступного року (планових потреб наступних періодів). Запланована закупівля, незалежно від її вартості, включається до річного плану закупівель замовника відповідно до статті 4 Закону. Згідно зі статтею 4 Закону планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель (далі - річний план). Закупівля здійснюється відповідно до річного план.

Відповідно до пункту 22 частини 1 статті 1 Закону предмет закупівлі - товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції / пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку.

пов'язані статті