Суперечливі позиції: ДАСУ зобов’язало відмінити закупівлю, проте АМКУ визнало відміну неправомірною
У закупівельній діяльності замовників досить часто АМКУ та ДАСУ з приводу питань, які стосуються проведення відкритих торгів, мають різні позиції, які суперечать одна одній. В даному матеріалі розглянемо одну із суперечливих позицій, коли ДАСУ зобов’язує відмінити закупівлю, а АМКУ визнає таку відміну закупівлі неправомірною.
Позиції контролюючих органів щодо відміни відкритих торгів
За результатом проведених моніторингів закупівель органами ДАСУ були встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель та відповідно зобов’язано замовників здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом відміни відкритих торгів. Відповідно замовники відмінили відкриті торги для того, щоб виконати зобов'язання щодо усунення виявлених порушень. В свою чергу учасники подали скаргу до АМКУ на відміну відкритих торгів. З аналізу рішень АМКУ бачимо, що незважаючи на факт встановлення органами ДАСУ порушень вимог законодавства в сфері публічних закупівель та зобов’язання усунути виявлені порушення шляхом відмінити відкритих торгів, АМКУ вважає таку відміну відкритих торгів неправомірною, оскільки замовник не довів правомірність відміни процедури закупівлі та те, що причини відміни є такими, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель не внаслідок дій/бездіяльності Замовника.
Доречі, зручно шукати актуальні висновки ДАСУ та рішення Органу оскарження щодо будь-якої ситуації на Clarity App

Підсумки
Як бачимо стосовно питання відміни замовником відкритих торгів, коли ДАСУ за результатом проведеного моніторингу були встановлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель та відповідно зобов’язано замовника здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом відмінити відкритих торгів, АМКУ вважає таку відміну відкритих торгів неправомірною. В даній ситуації рекомендуємо замовникам у разі встановлення органами ДАСУ порушень вимог законодавства у сфері публічних закупівель та зобов’язання усунути виявлені порушення шляхом відмінити відкритих торгів відміняти такі відкриті торги, якщо замовник не планує оскаржувати такий висновок до суду. В подальшому, у разі оскарження такого рішення замовника до АМКУ та задоволення скарги, скасовувати рішення про відміну відкритих торгів замовник буде саме на виконання рішення АМКУ.
пов'язані статті
28 квіт.
Чи зобов’язаний переможець відкритих торгів накладати електронний підпис на документи переможця25 квіт.
Відміна відкритих торгів у зв’язку з неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель як підстава для відміни відкритих торгів24 квіт.
Відкриті торги затягнулися через подання скарги: чи може замовник оголосити ще одні торги через нагальність потреби в предметі закупівлі22 квіт.
Чи може ФОП на тендерну пропозицію накласти КЕП фізичної особи21 квіт.
Алгоритм відміни відкритих торгів