Суперечливі позиції: ДАСУ зобов’язало відмінити закупівлю, проте АМКУ визнало відміну неправомірною
У закупівельній діяльності замовників досить часто АМКУ та ДАСУ з приводу питань, які стосуються проведення відкритих торгів, мають різні позиції, які суперечать одна одній. В даному матеріалі розглянемо одну із суперечливих позицій, коли ДАСУ зобов’язує відмінити закупівлю, а АМКУ визнає таку відміну закупівлі неправомірною.
Позиції контролюючих органів щодо відміни відкритих торгів
За результатом проведених моніторингів закупівель органами ДАСУ були встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель та відповідно зобов’язано замовників здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом відміни відкритих торгів. Відповідно замовники відмінили відкриті торги для того, щоб виконати зобов'язання щодо усунення виявлених порушень. В свою чергу учасники подали скаргу до АМКУ на відміну відкритих торгів. З аналізу рішень АМКУ бачимо, що незважаючи на факт встановлення органами ДАСУ порушень вимог законодавства в сфері публічних закупівель та зобов’язання усунути виявлені порушення шляхом відмінити відкритих торгів, АМКУ вважає таку відміну відкритих торгів неправомірною, оскільки замовник не довів правомірність відміни процедури закупівлі та те, що причини відміни є такими, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель не внаслідок дій/бездіяльності Замовника.
Доречі, зручно шукати актуальні висновки ДАСУ та рішення Органу оскарження щодо будь-якої ситуації на Clarity App
Підсумки
Як бачимо стосовно питання відміни замовником відкритих торгів, коли ДАСУ за результатом проведеного моніторингу були встановлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель та відповідно зобов’язано замовника здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом відмінити відкритих торгів, АМКУ вважає таку відміну відкритих торгів неправомірною. В даній ситуації рекомендуємо замовникам у разі встановлення органами ДАСУ порушень вимог законодавства у сфері публічних закупівель та зобов’язання усунути виявлені порушення шляхом відмінити відкритих торгів відміняти такі відкриті торги, якщо замовник не планує оскаржувати такий висновок до суду. В подальшому, у разі оскарження такого рішення замовника до АМКУ та задоволення скарги, скасовувати рішення про відміну відкритих торгів замовник буде саме на виконання рішення АМКУ.
пов'язані статті
19 листоп.
Замовник не зазначив в оголошенні інформацію про забезпечення тендерної пропозиції, порушення чи ні та яка відповідальність18 листоп.
Як обгрунтувати закупівлю через відсутність конкуренції з технічних причин, якщо суб’єкт господарювання не є природним монополістом: практика ДАСУ та суду13 листоп.
Чи можна укласти прямий договір по підпункту 6 пункту 13 Особливостей на закупівлю еквіваленту товару08 листоп.
Щодо документів на право підпису: практичний аспект06 листоп.
Чи можна обґрунтувати відміну відкритих торгів через відсутність потреби, якщо така потреба задоволена шляхом проведення ЗПП