Статті

Реорганізація установи замовника: як перереєструвати бюджетні зобов’язання на правонаступника

0
349

Реформування окремих сфер діяльності в нашій державі, які відбуваються навіть під час війни, призводять до реорганізації (злиття, поділу, перетворення або ліквідації) установ замовників. Проте замовникам для забезпечення своїх потреб та безперервного виконання функцій держави необхідно здійснювати закупівельну діяльність та виконувати договірні зобов’язання. Поширеним випадком є реорганізація установи замовника з правонаступництвом всіх прав та зобов’язань новій установі. Тому досить часто виникають питання – як бути з виконанням договорів про закупівлю, які були зареєстровані в органах Казначейства на стару установу? Як зняти бюджеті зобов’язання зі старої установи та зареєструвати їх на нову?

Цивільним кодексом України (далі – ЦКУ) передбачено можливість правонаступництва для юридичних осіб. Так, згідно з частиною 1 статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов’язки переходять до правонаступників. Поряд з цим відповідно до частини 1 статті 512 ЦКУ кредитор у зобов’язанні може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема правонаступництва.

Отже, в частині продовження виконання договорів про закупівлю, укладених замовником, завершення процедур закупівель, розпочатих замовником, що реорганізується, його правонаступнику надається право вчиняти ці дії. Аналогічна точка зору також підтверджується у рекомендаційному листі Мінекономіки від 15.07.2021 № 3304-04/36904-06.

Які документи замовнику необхідно подати в органи Казначейства для перереєстрації бюджетних зобов’язання?

пов'язані статті