Статті

Практика АМКУ та ДАСУ щодо локалізації у публічних закупівлях

0
515

Локалізації у публічних закупівля так чи інакше зачіпає майже кожного замовника, який має на меті здійснити закупівлю товарів, робіт та послуг за Законом України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну № 1178 від 12.10.2022 (далі – Особливості). А тому встановлюючи вимоги щодо ступеня локалізації виробництва та в подальшому проведення розгляду тендерних пропозицій учасників замовнику варто враховувати практику Органу оскарження та ДАСУ у даному питанні.

Встановлення вимог у тендерній документації щодо підтвердження ступеню локалізації виробництва товару, який не підлягав локалізації.

Рішення Колегії № 28 від 02.01.2023, оголошення UA-2022-12-05-016407-a

Позиція скаржника: скаржник зазначає, що у складі тендерної пропозиції переможця міститься довідка від 07.12.2022 № 20/13-Т, в якій зазначено, що «Продукція, що пропонується до постачання нашим підприємством, а саме: “Пульт-табло ПТ-ТА-1820”, не міститься в переліку товарів, що підлягає підтвердженню ступеня локалізації виробництва товарів, на які є посилання в тендерної документації замовника, та товар не визначений в пункті 6-1 Розділу Х, підпунктом 2 пункту 6-1 Розділу Х та підпунктом 3 пункту 6-1 Розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення” Закону». На думку cкаржника, тендерна пропозиція переможця не відповідає вимогам тендерної документації, оскільки замовником вимагався товар саме з Переліку товарів з підтвердженим ступенем локалізації. Переможець запропонував до постачання товар, що відсутній у зазначеному Переліку, необхідну довідку зазначенням найменування товару, назви виробника та ID товару, який присвоєно електронною системою закупівель на веб - порталі Уповноваженого органу в Переліку товарів з підтвердженим ступенем локалізації у складі своєї тендерної пропозиції не надав, за таких обставин тендерна пропозиція переможця підлягає відхиленню.

Скаржник наполягає на необхідності відхилення тендерної пропозиції переможця на підставі суттєвих невідповідностей тендерної пропозиції вимогам тендерної документації. Замовник зазначає, що пункт 3.1 розділу 5 тендерної документації встановлює загальні вимоги щодо ступеня локалізації виробництва товару, з посиланням на пункт 6-1 Розділу Х «Прикінцевих та перехідних положень» Закону, Постанову Кабінету Міністрів України від 02.08.2022 № 861 «Про затвердження порядків підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів та проведення моніторингу дотримання вимог щодо ступеня локалізації виробництва предметів закупівлі, внесених до переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва». Дані норми законодавства мають імперативних характер та не можуть бути застосовані довільно, на розсуд замовника або учасників закупівлі.

пов'язані статті