Статті

Практика АМКУ, ДАСУ та суду щодо формальних помилок у тендерній пропозиції учасника

1
357

Формальними (несуттєвими) вважаються помилки, що пов’язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст тендерної пропозиції, а саме - технічні помилки та описки (пункт 19 частини 2 статті 22 Закону). Тобто, законодавець дозволив учаснику допустити під час складання тендерної  пропозиції помилки, проте несуттєві. Але таке поняття часто в замовника та учасника не збігаються. Тож, розібратися з усім допоможе нормативна база.

Так, пунктом 28 Особливостей визначено, що тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей. Пунктом 19 частини 2 статті 22 Закону визначено, що тендерна документація повинна містити опис та приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх тендерних пропозицій.

Уповноваженим органом було затверджено перелік формальних помилок наказом № 710 від 15.04.2020 «Про затвердження Переліку формальних помилок» (далі - Наказ № 710), в якому зазначений перелік формальних помилок, який замовники повинні використовувати у своїй тендерній документації:

пов'язані статті