Статті

Очікувана вартість в річному плану не відповідає сумі укладеного договору / договору про закупівлю: порушення?

0
252

Досить часто при укладенні договору / договору про закупівлю замовники задаються питанням - чи може укладений договір / договір про закупівлю відрізнятися від суми, яка була визначена в річному плані закупівель та чи потрібно у випадку такої відмінності вносити зміни до річного плану закупівель та / або до договору / договору про закупівлю. Далі розглянемо це питання.

Відповідно до пункту 14 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) закупівля відповідно до цих особливостей здійснюється замовником на підставі наявної потреби або у разі планової потреби наступного року (планових потреб наступних періодів). Запланована закупівля включається до річного плану закупівель замовника відповідно до статті 4 Закону.

Статтею 4 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель (далі - річний план).

Річний план та зміни до нього безоплатно оприлюднюються замовником в електронній системі закупівель протягом п’яти робочих днів з дня затвердження річного плану та змін до нього. Закупівля здійснюється відповідно до річного плану. У річному плані повинна міститися така інформація:

пов'язані статті