Статті

Не відбувся ЗПП згідно пунктів 11-1 та 11-2 Особливостей: чи можна оголошуючи ВТ зменшити обсяг закупівлі

1
158

В даний час значну частину предметів закупівель, зокрема згідно пунктів 11-1 та 11-2 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припиненя або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) замовники повинні здійснювати шляхом використання електронного каталогу. 

При цьому, в разі, якщо закупівля шляхом використання електронного каталогу не відбулася замовники можуть здійснити закупівлю шляхом проведення відкритих торгів. 

Водночас здійснюючи закупівлю шляхом проведення відкритих торгів після відміни закупівлі шляхом запиту ціни пропозицій замовники задаються питаннями щодо (не) можливості зміни певних умов задля правомірного здійснення закупівлі. 

До прикладу, чи можуть замовники проводячи відкриті торги в разі, коли не відбулася закупівля шляхом використання електронного каталогу на підставі пунктів 11-1 та 11-2 Особливостей, змінити обсяг закупівлі, зокрема провести закупівлю відкритих торгів на менший обсяг, ніж було визначено при оголошенні закупівлі через електронний каталог? 

Так, пункт 11-1 Особливостей визначає, що у разі коли замовники, які є закладами охорони здоров’я або структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних (військових) адміністрацій, здійснюють закупівлі лікарських засобів, які в установленому законом порядку зареєстровані в Україні, та медичних виробів за переліком згідно з додатком 1, вартість яких становить або перевищує 50 тис. гривень, такі закупівлі здійснюються з використанням електронного каталогу відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 75, ст. 2407), з урахуванням положень, визначених цими особливостями. 

У разі коли закупівля з використанням електронного каталогу шляхом запиту пропозицій постачальників не відбулася, замовник здійснює закупівлю шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному цими особливостями, не збільшуючи при цьому очікувану вартість закупівлі, або повторно шляхом запиту пропозицій постачальників в електронному каталозі відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822, з урахуванням цих особливостей. 

Згідно пункту 11-2 Особливостей у разі коли замовники здійснюють закупівлі продуктів харчування за переліком згідно з додатком 2, вартість предмета закупівлі яких становить або перевищує 100 тис. гривень, такі закупівлі здійснюються з використанням електронного каталогу відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822, з урахуванням положень, визначених цими особливостями. 

У разі коли закупівля з використанням електронного каталогу шляхом запиту пропозицій постачальників не відбулася, замовник здійснює закупівлю шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному цими особливостями, не збільшуючи при цьому очікувану вартість закупівлі, або шляхом запиту пропозицій постачальників в електронному каталозі відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822, з урахуванням цих особливостей. 

У відповідності до наведених норм видається, що замовники в разі, якщо не відбулася закупівля з використанням електронного каталогу шляхом запиту пропозицій постачальників, можуть здійснити закупівлю шляхом застосування відкритих торгів. 

Окрім цього, дана норма містить певні умови (обмеження) при здійсненні такої закупівлю шляхом застосування відкритих торгів – «не збільшуючи при цьому очікувану вартість закупівлі». Тобто здійснюючи закупівлі шляхом проведення відкритих торгів замовники виключно не можуть збільшити очікувану вартість предмета закупівлі. 

В свою чергу, інших обмежень при здійсненні такої закупівлі шляхом застосування відкритих торгів наведені норми Особливостей не містять, зокрема, як має місце при здійсненні закупівель на підставі підпункту 6 пункту 13 Особливостей – «При цьому предмет закупівлі, його технічні, кількісні та якісні характеристики… не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації». 

Тобто пункти 11-1 та 11-2 Особливостей та жодні інші норми Особливостей не містять обмежень щодо зменшення обсягу закупівлі шляхом застосування відкритих торгів, які проводяться на підставі абзаці 2 пункту 11-1 Особливостей та абзацу 2 пункту 11-2 Особливостей. 

Більше про здійснення закупівель на підставі пунктів 11-1 та 11-2 Особливостей читайте в наступних статтях: 

#закупівлі через електронний каталог

пов'язані статті

Публічна офертаПолітика конфіденційностіДля авторівКонтакти

© 2024 TNDR. Освітня платформа у сфері публічних (державних) закупівель. ТНДР.

Visa & Mastercard