Статті

Чи потрібно вимагати довідки в довільній формі по підпунктах 1 та 7 пункту 44 Особливостей?

3
753

Після внесення змін до пункту 44 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (зі змінами) (далі – Особливості) закупівельники очікували технічну реалізацію майданчиків щодо підтвердження учасниками відсутності підстав визначених даним пунктом Особливостей. Таке оновлення відбулися, але із певними недоліками та невідповідностями, які в подальшому створили таку ситуацію, що хтось із замовників звернув увагу на такі недоліки, а хтось ні, а хтось після звернень на майданчик отримав інформацію, що дані невідповідності не суттєві або таке підтвердження стосується лише замовника та не має підтверджуватися учасником.

В одній із статей розміщених на платформі: «В ЕСЗ оновлено підстави для відмови в участі у відкрити торгах: чи можна вимагати виключно самостійне декларування?» описаний детальний аналіз та порівняння кожної підстави для відмови в участі у відкритих торгах, визначеної у пункті 44 Особливостей, та запропонований вихід із ситуація яка склалася. У даному матеріалі було запропоновано замовникам по підпунктах 1 та 7 пункту 44 Особливостей встановлювати окремі вимоги задля підтвердження учасниками відсутності їх підстав, а саме шляхом надання довідки довільної форми.

Звичайно кожний замовник може задати питання: а для чого це робити і чи не буде вважатися це порушенням? Тож у даному матеріалі проаналізуємо ситуацію, положення Особливостей та знайдемо відповідь на зазначене питання.

пов'язані статті