Статті

В ЕСЗ оновлено підстави для відмови в участі у відкритих торгах: чи можна вимагати виключно самостійне декларування

1
255

Довгоочікуване оновлення підстав для відмови в участі у відкритих торгах в електронній системі закупівель відбулося 17.03.2023. Відповідно оголошуючи відкриті торгів у порядку визначеному Особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (зі змінами) (далі – Особливості), замовник має встановлювати вимоги до учасників процедури закупівлі щодо підтвердження пункту 44 Особливостей шляхом самостійного декларування їх в електронній системі закупівель під час подання тендерної пропозиції. Але чи дійсно технічна реалізація відповідає усіх вимогам чинного законодавства розберемо у цьому матеріалі.

Відображення підстав для відмови в участі у відкритих торгах у кабінеті замовника

Під час оголошення відкритих торгів у порядку визначеному Особливостями замовник побачить відображення кожної підстави (окрім абзацу 14), яка передбачена пунктом 44 Особливостей (Рис.1).

Але варто звернути увагу на формулювання підстав, визначених пунктом 44 Особливостей в електронній системі закупівель та в Особливостях. Наприклад:

пов'язані статті