Чи можна в одній закупівлі об’єднати товари з ПДВ та без ПДВ?
Під час планування закупівель в замовника може виникнути необхідність закупити товар як з ПДВ та і без врахування ПДВ. Звичайно виникає логічне питання: чи можна об'єднати такі товари в одній закупівлі та як таку інформацію відобразити в електронній системі? Тож, пропонуємо більш детально дослідити закупівлю товарів з ПДВ та без ПДВ в цілому, щоб зрозуміти як це узгодити із площиною публічних закупівель.
Що таке ПДВ?
ПДВ - один з найважчих для розуміння податок в Україні. Податок на додану вартість, або ПДВ - це певний відсоток надбавки, яку оплачує покупець будь-якого товару або послуги або роботи. Водночас у бюджет цей податок перераховує продавець товару або надавач послуги або виконавець робіт (він же зобов'язаний вести облік), а платником є покупець. Продавець у цій системі взаємин є податковим агентом.
Сьогодні, податок на додану вартість визначається Податковим кодексом України (далі – ПКУ), а також іншими законами та підзаконними актами. Відомо, що ПДВ набув широкого застосування, як в Україні, так і в багатьох країнах світу.
ПДВ є непрямим податком, який нараховується та сплачується відповідно до норм розділу V ПКУ, що в свою чергу, визначає, хто є його платниками, а також об’єкти та ставки оподаткування. Ставки ПДВ встановлюються у відсотках від бази оподаткування.
Ставка ПДВ в Україні може бути різною, наприклад: 20%, 14%, 7% і 0%, яка встановлюються у відсотках від бази оподаткування відповідно до пункту 193.1 статті 193 ПКУ.
пов'язані статті
04 груд.
Чи зобов’язаний замовник зазначати інформацію про найбільш детальний код ДК номенклатурної позиції під час закупівлі послуг з поточного ремонту?04 груд.
Особливості закупівлі теплопостачання на 2024 рік: як визначити обсяги та очікувану вартість22 листоп.
Чи варто вважати зекономлені кошти новим предметом закупівлі21 листоп.
Додатково виділенні кошти: чи може замовник вважати таку закупівлю як «новий предмет» та підставою для укладання «прямого» договору07 листоп.
Поточний чи капітальний ремонт: як правильно визначити?