Статті

Чи можна в одній закупівлі об’єднати товари з ПДВ та без ПДВ?

1
962

Під час планування закупівель в замовника може виникнути необхідність закупити товар як з ПДВ та і без врахування ПДВ. Звичайно виникає логічне питання: чи можна об'єднати такі товари в одній закупівлі та як таку інформацію відобразити в електронній системі? Тож, пропонуємо більш детально дослідити закупівлю товарів з ПДВ та без ПДВ в цілому, щоб зрозуміти як це узгодити із площиною публічних закупівель.

Що таке ПДВ?

ПДВ - один з найважчих для розуміння податок в Україні. Податок на додану вартість, або ПДВ - це певний відсоток надбавки, яку оплачує покупець будь-якого товару або послуги або роботи. Водночас у бюджет цей податок перераховує продавець товару або надавач послуги або виконавець робіт (він же зобов'язаний вести облік), а платником є покупець. Продавець у цій системі взаємин є податковим агентом.

Сьогодні, податок на додану вартість визначається Податковим кодексом України (далі – ПКУ), а також іншими законами та підзаконними актами. Відомо, що ПДВ набув широкого застосування, як в Україні, так і в багатьох країнах світу.

ПДВ є непрямим податком, який нараховується та сплачується відповідно до норм розділу V ПКУ, що в свою чергу, визначає, хто є його платниками, а також об’єкти та ставки оподаткування. Ставки ПДВ встановлюються у відсотках від бази оподаткування.

Ставка ПДВ в Україні може бути різною, наприклад: 20%, 14%, 7% і 0%, яка встановлюються у відсотках від бази оподаткування відповідно до пункту 193.1 статті 193 ПКУ.

пов'язані статті