Повернення акцизу на пальне: як це відобразиться на замовниках
01.07.2023 спливає термін чинності пільг щодо оподаткування акцизами та ПДВ на пальне, тому в цьому матеріалі пропонуємо розглянути:
- що відбувалося із податком на пальне з початку повномасштабного вторгнення;
- чому скасування пільг наразі є актуальним для замовників;
- дії замовників щодо виконання та внесення змін до діючих договорів про закупівлю.
Тож розберемося із термінологією та проаналізуємо хронологію подій стосовно зміни акцизу та ПДВ. Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов’язки регулює Податковий Кодекс України (далі – ПКУ).
Податок - це обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету або на єдиний рахунок, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
В Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки та збори, у відповідності до норм статті 8 ПКУ якою визначено, що:
- до загальнодержавних належать податки та збори, що встановлені цим Кодексом і є обов'язковими до сплати на усій території України, крім випадків, передбачених цим Кодексом;
- до місцевих належать податки та збори, що встановлені відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, визначених цим Кодексом, рішеннями сільських, селищних, міських рад у межах їх повноважень і є обов’язковими до сплати на території відповідних територіальних громад.
Податок на додану вартість та акцизний податок якраз відносяться до загальнодержавних податків.
Податок на додану вартість - непрямий податок, який нараховується та сплачується відповідно до норм ПКУ.
Акцизний податок - непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених Податковим Кодексом України як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції). Зобов'язання заплатити акцизний збір виникає при виробництві або продажу / реалізації підакцизної продукції. Номенклатура таких товарів визначається кодами УКТ ЗЕД, на які встановлені ставки акцизів.
Так, у березні 2022 було скасовано акцизи, а податок на додану вартість (ПДВ) зменшено з 20 до 7 відсотків.
пов'язані статті
01 груд.
Порядок внесення змін до договору про закупівлю та реєстрації бюджетних зобов’язань при продовженні дії договору на наступний рік на 20%30 листоп.
Практика ДАСУ та суду щодо звітування про виконання договорів про закупівлю30 листоп.
Продовження строку дії договору про закупівлю на 20% без порушень28 листоп.
Найчастіші помилки замовника при продовженні строку дії договору про закупівлю до 20%27 листоп.
Аналіз змін до пункту 19 Особливостей: чи включати в проєкт договору про закупівлю нову підставу