Чи може замовник змінити своє рішення на етапі кваліфікації?
Замовники розглядаючи тендерну пропозицію учасника повинні робити це максимально уважно, оскільки Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону та відхилення тендерних пропозицій на підставах, не передбачених законом або не у відповідності до вимог закону (безпідставне відхилення).
Водночас іноді переглядаючи тендерну пропозицію учасника, якого попередньо відхилили / визнали переможцем закупівлі замовники змінюють своє рішення та здійснюють повторну кваліфікацію такого учасника. Та чи є такі дії замовника правомірними? Щоб з’ясувати дане питання звернемось до законодавчих норм, практики Державної аудиторської служби України (далі – ДАСУ), суду та Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі – Колегія).
Вимоги нормативно-правових актів
Відповідно до пункту 37 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) замовник розглядає найбільш економічно вигідну тендерну пропозицію відповідно до вимог статті 29 Закону (положення частин 2, 5-9, 12, 16, абзацу 1 частини 14, абзаців 2 і 3 частини 15 статті 29 Закону не застосовуються) з урахуванням положень пункту 43 цих особливостей.
пов'язані статті
05 груд.
Алгоритм закупівлі природного газу на 2024 рік01 груд.
На закупівлю природного газу вийшли учасники: що робити?30 листоп.
Що слід врахувати при застосуванні локалізації при закупівлі послуг та робіт?29 листоп.
Чи можна відмінити закупівлю під час оскарження?29 листоп.
Зведений перелік рішень, які приймаються уповноваженою особою за Законом з урахуванням Особливостей